Aydın Ünal AK Parti içindeki ‘hırpalanmaya dönen’ eleştirilere vurgu yaptı: Cumhurbaşkanı tehlikeyi gördü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mayıs’ta yapılan yerel seçimlerin ardından vatandaşın mesajını aldıklarını ve özeleştiri yapacaklarını ifade etti.

Yeni Şafak yazarları Aydın Ünal, Ersin Çelik ve İsmail Kılıçarslan, Siyaseten programında bu hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çıkışını ele aldı.

AK Parti’nin en büyük eksiğinin eleştiri olduğunu, AK Parti tabanında veya teşkilatlarda yeterince eleştiri yapılmadığını ifade eden Ünal, AK Parti’nin karşısında yapıcı değil yıkıcı bir muhalefet olduğunu ve bu yüzden eleştiriye ihtiyacı olduğunu belirtti.

“Yapılan eleştiriler bir hırpalanmaya dönüştü”

Konuşmasında AK Parti’nin özeleştiriye ihtiyacı olduğunu defaatle belirten Ünal, bu durumla birlikte bir sıkıntının ortaya çıktığını da söyledi.

Yapılan eleştirilerin bir hırpalanmaya dönüştüğünü ifade eden Aydın Ünal, “Adam şimdi suçlu. Yani suçlu veya hatalı. Kenara çekilmesi gerekiyor veya hesap vermesi gerekiyor. Bunu önlemek için, bunu engellemek için ha herkesten önce davranıp saldırıya geçiyor. Başkalarını suçlamaya başlıyor. Ve yani herkesin birbirini eleştirmeye başladığı bir sürece girdik maalesef.” dedi.

“Cumhurbaşkanı tehlikeyi gördü ve ön almaya çalıştı”

Yaptığı değerlendirmelerinde muhalefetten ziyade AK Parti’nin kendi içinde kaynamaya başladığını vurgulayan Ünal, “Kendi içinde birçok grup birbirini eleştirmeye, birbirine ateş etmeye başladı. Ben Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu tehlikeyi gördüğünü düşünüyorum ve bununla ilgili biraz ön almaya çalıştı bugün. Ama bunun önünün böyle retorikle, sözle alınabileceğine de çok inanmıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir