Tecrübeli Analist: Bu 4 Altcoin Toparlanmaya Öncülük Edebilir!

Son çöküşün ardından Bitcoin 60.000 dolarının üzerinde destek buldu. Böylece, altcoin’lere kısa vadede yükselmeleri için yeşil ışık yaktı. Tecrübeli kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, grafiklerinde güçlü görünen 4 altcoin toparlanmaya öncülük edebilir.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi: Altcoin için hedefte 635 dolar var!

Binance Coin’in son birkaç gündeki fiyat hareketi, geniş bir aralık oluşturdu. Bu da boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığa işaret ediyor. Altcoin fiyatı 13 Nisan’da 495 dolarlık aralık desteğinin yakınına düştü. Ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde agresif alım olduğunu gösteriyor. Boğalar momentumu sürdürmeye ve BNB’yi 635 dolarlık genel dirence taşımaya çalışacak. Satıcılar muhtemelen bu seviyeyi şiddetle korumaya çalışacak. Aşağı yönde izlenecek önemli destek 495 dolar ve ardından 460 dolar. Alıcılar, bu destek bölgesini şiddetle savunacaktır. Çünkü bunun altında bir kırılmanın 400 dolara doğru bir düşüş eğilimi başlatması mümkün.

BNB/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Toncoin (TON) fiyat analizi: Alıcılar avantajlı!

Toncoin (TON) yükselen bir kanal formasyonu içinde yükseliyor. Bu da boğaların düşüşlerde alım yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayılar 12 ve 13 Nisan’da fiyatı kanalın altına çekti. Ancak mum çubuklarındaki uzun kuyruk destek hattının yakınında güçlü alımlar olduğunu gösteriyor. Düşük seviyeleri sürdürememesi, altcoin fiyatını 7,50 dolar civarındaki direnç çizgisine çekmeye çalışan alıcıları cezbetmiş olabilir. Her iki hareketli ortalama da yukarı eğimli ve RSI pozitif bölgede. Bu da alıcıların avantajı elinde tuttuğunu gösteriyor. Bu iyimser görüş, TON keskin bir şekilde düşer ve destek çizgisinin altında kapanırsa olumsuz etkilenecektir. Bunun da 50 günlük SMA’ya (4,28 dolar) doğru bir iniş başlatması mümkün.

TON/USDT günlük grafik. Kaynak TradingView

VeChain (VET) fiyat analizi: Altcoin için yükseliş mümkün!

VeChain birkaç gündür 0,036 dolar ile 0,051 dolar arasında geniş bir aralıkta konsolide oluyor. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Genellikle, traderlar aralığın desteğine doğru düşüşü satın alır ve genel direncin yakınında satış yapar. Nisan 13 mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 0,036 dolarlık desteği korumaya çalıştığını gösteriyor. Fiyat yükselmeye devam eder ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, aralığa bağlı hareketin birkaç gün daha uzayabileceğine işaret edecektir. Bunun yerine, VET keskin bir şekilde düşer ve 0,035 doların altına inerse, ayıların kontrolü ele geçirmeye çalıştığını gösterecektir. Bunun da 0,025 dolar seviyesindeki ana desteğe doğru bir düşüş eğilimi başlatması olası.

VET/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bitget Token (BGB) fiyat analizi: Ayılar tuzağa düşebilir!

BGB güçlü bir yükseliş trendinde irtifa kaybetti. Bu da kısa vadeli traderların kâr rezervasyonuna işaret etti. Ayılar 13 Nisan’da fiyatı 20 günlük EMA’nın (1,17 dolar) altına çekti. Ancak, altcoin fiyatını 50 günlük SMA’ya (1,02 dolar) düşürmekte zorlanıyorlar. Bu da boğaların düşüşleri satın almaya devam ettiğini gösteriyor. Alıcılar fiyatı tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, agresif ayıları tuzağa düşürmeleri mümkün. BGB’nin daha sonra 1,38 dolarlık sert genel dirence doğru bir ralli başlatması olası. Fiyat bu seviyeden aşağı dönerse, BGB birkaç gün boyunca 20 günlük EMA ile 1,38 dolar arasında konsolide olabilir.

BGB/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir