Realme GT 6 sevkiyatı yoldayken çalındı, lansman gecikti!

Realme GT 6’nın Avrupa’daki yüksek profilli lansmanı öncesinde büyük bir aksilik yaşandı. Şirketin İspanya resmi hesabı, Twitter’da yaptığı açıklamada tüm ilk parti Realme GT 6 sevkiyatının İspanya’ya giderken çalındı duyurusunu yaptı. Cihazların kurtarılması için yapılan tüm çabalara rağmen sevkiyatın nerede kaybolduğu halen belirsizliğini koruyor. Bu durum, cihazın İspanya’daki lansmanında mağaza içi deneyimlerin gecikmesine neden oldu.

Realme GT 6’nın Avrupa lansmanı öncesinde tüm ilk parti sevkiyatı, İspanya’ya giderken çalındı

Realme İspanya, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Sevgili Realme ailesi,

Kontrolümüz dışında gelişen nedenlerle, Realme GT 6 telefonlarımız İspanya’ya giderken çalındı. Her türlü çabayı göstermemize rağmen cihazları geri alamadık, bu nedenle lansman haftasında istediğimiz mağaza içi deneyimi garanti edemeyeceğiz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı içtenlikle özür dileriz.”

Lansman tarihi hala 20 Haziran olarak belirlenmiş durumda, ancak bölgede cihaz bulunmadığı için Realme, planlanan mağaza içi deneyimleri geciktirmek veya iptal etmek zorunda kaldı.

Realme GT 6, 6.000 nit parlaklık kapasitesine sahip 120Hz ekran, 5.500mAh batarya, 120W kablolu şarj, Snapdragon 7+ Gen 3 SoC, 8/12GB RAM ve 128/256/512GB dahili depolama gibi sağlam bir teknik özellik listesi sunuyor. Bu nedenle, birilerinin Realme GT 6’ya ilgi duyması anlaşılabilir bir durum.

Realme, sadece beş yıl içinde 200 milyondan fazla akıllı telefon sevk ederek, bu kilometre taşına en hızlı ulaşan beşinci marka oldu. Realme GT 6’ya olan ilgi açıkça ortada, ancak çalınan sevkiyatın ayrıntıları hala belirsiz. İspanya’dan gelen raporlara göre, hırsızlık olayı 29 Mayıs’ta gerçekleşti ve kamyon şoförü silah zoruyla soyuldu, tüm içerik boşaltıldı.

Normalde bir veya iki cihaz çalınabilir, ancak tüm bir lansman sevkiyatının bir anda kaybolması sık rastlanılan bir durum değil. İspanyol haberleri, bu olayın Realme GT 6’nın aynı gün için planlanan Portekiz lansmanını da etkileyebileceğini belirtiyor.

Realme’nin yaşadığı bu talihsiz olay, şirketin gelecekteki sevkiyat güvenliği ve lojistik süreçlerine daha fazla önem vermesi gerektiğini gösteriyor. Şirketin, bu tür olayların tekrar yaşanmaması için güvenlik önlemlerini artırması ve lojistik partnerlerini daha dikkatli seçmesi gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir