Netflix, 2024 İlk Çeyrekte 9 Milyondan Fazla Yeni Abone Kazandı

Netflix, 2024 yılının ilk çeyreğinde dünya çapında 269,60 milyon ücretli aboneye sahip olduğunu ve 2023 yılının dördüncü çeyreğine kıyasla 9,33 milyon yeni abone kazandığını açıkladı.

Netflix, 2024 ilk çeyrekte 9,37 milyar dolar gelir elde etti. Bu, bir önceki yılın aynı dönemine göre 8,164 milyar dolara kıyasla artış gösterdi. Net gelir ise çeyrekte 2,332 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bu da bir önceki yılın aynı dönemine göre 1,305 milyar dolar oldu. Yılın ilk çeyreğine ilişkin bugünkü rakamlar beklentileri aşsa da Netflix, mevcut ikinci çeyrekten elde edilen gelirin yaklaşık 9,49 milyar dolar olmasını beklediğini duyurdu.

Şirket yakın gelecekte abone üyeliğinin üzerindeki gelirlerini ve diğer mali rakamlarını raporlamaya odaklanacağını söylüyor. Netflix, reklamcılık bölümünden giderek daha fazla gelir elde ettiğine de dikkat çekiyor.

Şirket, 2025 ilk çeyrek itibarıyla üyelik sayılarını artık üç ayda bir raporlamamayı planlıyor. “Onları geçerken abonelere önemli kilometre taşları” sağlayacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir