Bir otomobil efsanesi Porsche 911 hibrit oluyor

Porsche 911 için 28 Mayıs’ta tamamen yeni bir dönem başlayacak. Porsche, ikonik spor otomobilini modern çağa taşıyacak olan hibrit güç ünitesinin geliştirme süreci, iki yıldır gördüğümüz prototiplerin ve toplamda 5 milyon kilometrenin ardından tamamlandı. Bu testler sırasında Nürburgring’e de çıkarılan 911 Hibrit, 7:16.9 tur süresi yakaladı.

“Selefinden 8.7 saniye daha hızlı” olduğu belirtilen 911 Hibrit, görünüşe göre 992 Carrera S ile eşdeğer kabul ediliyor. Zira Carrera S, 2020 yılında 7:25.6 tur süresi kaydetmişti. Stuttgartlı üretici, test sürecinden paylaştığı fotoğraflarda model logolarını gizlemiş olduğu için sürprizlerle karşılaşmamız muhtemel.

“İkonik modelimizin 61 yıllık tarihinde ilk kez, 911’e hibrit bir güç ünitesi yerleştiriyoruz. Bu yenilikçi sistem, 911’i daha da dinamik hale getirecek. Geliştirme sırasında hiçbir şeyi şansa bırakmadık ve yeni 911’i, dondurucu soğuktan kavurucu sıcağa kadar dünyanın her yerinde her türlü koşulda test ettik.”

911 ve 718’den sorumlu başkan yardımcısı Frank Moser

Hibrit güç aktarma sisteminin detayları henüz paylaşılmadı. Fakat Porsche, bu güç ünitesinde verimliliği değil performansı hedeflediklerini ve PHEV olmayacağını önden söylemişti. Diğer bütün detaylar, 28 Mayıs’ta açıklanacağı için uzun süre beklememize gerek yok.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir